גישות ודרכי טיפול

בעבודתי אני משלבת מגוון גישות ושיטות שלמדתי והתנסיתי בהן לאורך השנים ומצאתי כי הן אפקטיביות. הגישות העיקריות בהן אני משתמשת הן תקשורת מקרבת, הנקראת גם תקשורת לא אלימה (Nonviolent Communication ובקיצור, NVC) ושיטת לפקו לנטרול אמונות מגבילות.

תקשורת מקרבת

תקשורת מקרבת היא גישה שפותחה ע"י פסיכולוג אמריקאי בשם מרשאל רוזנברג, שמטרתה ללמד אותנו לתקשר עם עצמנו ועם הסביבה בצורה טובה יותר. עם זאת, בעיניי השם "תקשורת מקרבת" אינו משקף את גודל ההזדמנות הטמונה בדרך זו, את גודל השינוי שיכול להתרחש כתוצאה מלמידה ויישום הגישה.

אני זוכרת את עצמי חושבת "תקשורת? לא כזה ביג דיל"… אז זהו, שמדובר במשהו שהוא הרבה מעבר לטכניקה. תקשורת מקרבת היא מודעות ואפילו מצב הוויה. היא מלמדת אותנו צורת חשיבה שונה, הסתכלות שונה על עצמנו ועל אחרים. היא מאפשרת יציאה מתוך סכימות ותבניות של בסדר/לא בסדר, נכון/לא נכון, צודק/לא צודק וכו', והסתכלות רחבה וחומלת יותר. היא מאפשרת קבלה של עצמנו ושחרור מביקורת עצמית, היא מאפשרת קבלה של אחרים, תוך כדי שמירה על יכולתנו לבטא את עצמנו, את הרגשות שלנו והצרכים שלנו.

תקשורת מקרבת היא מהפכה של ממש! ואני מזמינה אתכם לגלות את נפלאותיה ולהיווכח בעצמכם.

שיטת לפקו לנטרול אמונות מגבילות

שיטת לפקו לנטרול אמונות מגבילות כמעט ואינה מוכרת בארץ, למרבה הפלא. מדובר בשיטה מדהימה ביותר שנתקלתי בה "במקרה" ושינתה את חיי ואת חיי לקוחותיי.

באמצעות שיטה זו ניתן לנטרל אמונות מגבילות שמעכבות אותנו ומונעות מאיתנו לחיות את החיים שאנחנו רוצים לחיות.

אז מהן בעצם אמונות?

בתור ילדים אנו יוצרים אינספור אמונות לגבי עצמנו ולגבי החיים והעולם, על סמך האינטראקציה עם הורינו ונסיבות החיים. מתוך כך, לא פעם נוצרות אצלנו אמונות מגבילות כגון, "אני לא מספיק טובה", "אני חסר ערך", "אני לא מספיק חכם", "אף פעם לא אצליח להשיג את מה שאני רוצה", "החיים קשים", "לא מגיע לי", "הצרכים שלי לא חשובים" ועוד ועוד. בדרך כלל, איננו מודעים לאמונות אלה, אך הדבר לא מונע מהן לנהל אותנו ולהשפיע על האופן בו אנו מרגישים ומתנהגים בסיטואציות שונות.

עד שלא ננטרל אמונות אלה, שנמצאות ברובד עמוק יותר בתוכנו, לא נצליח ליצור שינוי אמיתי ובר-קיימא. אני מדברת מניסיון אישי, שכן במשך שנים, לא משנה לכמה טיפולים הלכתי ואילו שיטות ניסיתי (ותאמינו לי, ניסיתי המון), לא באמת הצלחתי לשנות את האמונות שהיו לי ולחולל שינוי אמיתי, כזה שיחזיק מעמד.

עד שפגשתי את שיטת לפקו לנטרול אמונות מגבילות. באמצעות השיטה הזו, תוך זמן קצר נטרלתי עשרות רבות של אמונות שהיו לי בנושאים שונים – אמונות שליוו אותי במשך שנים! – ואני מרגישה את השינוי בחיי. גם בקליניקה לקוחות רבים מדווחים כי שיטה זו עזרה להם לחולל שינוי משמעותי בחייהם.

לקריאה בהרחבה על שיטת לפקו מוזמנים ללחוץ על הקישור: https://www.irisa.co.il/?p=368 או לחפש תחת הקטגוריה "מאמרים" באתר זה.

הפגישות

הפגישות מתקיימות אצלי בקליניקה בכרכור או און-ליין באמצעות תוכנת ZOOM. בעזרת הקשבה עדינה ומדויקת, נגלה ביחד את המקור לדברים שאינם עובדים בחייכם. לאחר מכן, בעזרת הכלים שברשותי תלמדו להתחבר, להרגיש ולהקשיב לעצמכם. מפגישה לפגישה תחושו שיש לכם יותר מרחב נשימה, שקט, הבנה ויכולת להכיל. תרגישו שמחים ונמרצים יותר, ויהיה לכם יותר אומץ לבטא את עצמכם ואת רצונותיכם. כשהמחסומים נופלים, אין צורך יותר להתאמץ ולדחוף אותם כדי להתקדם. אפשר פשוט להתקדם קדימה בקלילות ובשמחה!

קורסים אינטרנטיים

בימים אלה אני בונה מספר קורסים!

אני כרגע עובדת על קורס לנטרול אמונות מגבילות בנושא שינוי. זה קורס חובה לכל מי שרוצה לערוך שינוי כלשהו בחייו ונתקל בקשיים!

כמו כן, אני בונה קורס לנשים שמחפשות זוגיות. בקורס תנטרלו 30 (!) אמונות מגבילות שיש לכן על עצמכן, על גברים ועל מערכות יחסים, שמונעים מכן ליצור את הזוגיות שאתן כל כך רוצות.

Stay Tuned! 🙂

אם מעניין אתכם לקבל פרטים נוספים על הקורסים ולדעת כשהם ייצאו לאור, מוזמנים לכתוב לי: info@irisa.co.il.