מהי שיטת לפקו?

שיטת לפקו (The Lefkoe Method) פותחה לראשונה על-ידי מורטי לפקו בשנת 1985.

מורטי ז"ל פיתח את השיטה מתוך ניסיונו האישי ותסכולו על כך שלא הצליח לחולל שינוי בעצמו ובאנשים עמם עבד (הוא היה יועץ עסקי).

שיטת לפקו מיועדת לנטרול אמונות מגבילות ושינוי דפוסי התנהגות לא-רצויים.

אמונות מגבילות הן הכללות על עצמנו או על החיים שנראות לנו כמו "האמת" וגורמות לנו להגיב בדרכים לא פרודוקטיביות ולא רצויות. בגדול, הן גורמות לנו להחמיץ הזדמנויות ולהרגיש רע עם עצמנו.

דפוסי התנהגות לא-רצויים מבוססים לרוב על מספר אמונות מגבילות (ולעיתים על אמונה אחת בלבד).

כך, למשל, אם יש לכם את האמונה המגבילה "טעויות וכישלונות הם דבר רע", קרוב לוודאי שתימנעו מהזדמנויות ללמידה וצמיחה כיוון שתנסו להימנע מטעויות. דפוס זה יבוא לידי ביטוי, ככל הנראה, בעבודתכם, במערכות היחסים שלכם ובדברים שאתם רוצים להשיג בחייכם.

אם נתמקד רגע באמונה זו, יש טעויות שאמנם יכולות להיות בעלות השלכות שליליות מרחיקות לכת, אולם רוב הטעויות אינן הרות-גורל והן משמשות כחוויות למידה.

באופן דומה, כישלון הוא חלק בלתי נמנע מהחיים. לא קיים עלי אדמות אדם שלא נכשל מעולם במשהו. איננו יכולים ללמוד ולהתקדם מבלי להיכשל. אולם, אם הפחד מטעויות וכישלונות משתק אתכם ואינכם מוכנים להסתכן במצב כזה, איך תוכלו להתקדם?

אמונות מגבילות נוצרות לרוב כתוצאה ממספר אירועים שחזרו על עצמם. בהמשך לדוגמה הנוכחית, ייתכן שבעבר עשיתם טעות רצינית שהיו לה השלכות שליליות והדבר גרם לכם לסוג של טראומה ולהכללת-יתר בעקבות אותה חוויה, עד שהתחלתם להימנע מכל מצב בו צפיתם שיש סיכוי לטעות.

הימנעות-יתר מנטילת סיכונים, עם זאת, אינה התנהגות פרודוקטיבית, שכן היא גורמת לנו לדשדש במקום ולקפוא על שמרינו. כמו כן, החיים הופכים לסוג של ניסיון להימנע מכישלון, במקום לסוג של מסע מרתק ומרגש…

למרבה המזל, אינכם חייבים להמשיך לחיות עם אמונות מגבילות שמונעות מכם לחיות את החיים שאתם רוצים. שיטת לפקו היא שיטה שפותחה במיוחד לצורך נטרול אמונות מגבילות ושינוי דפוסי התנהגות לא-רצויים. היא עושה זאת בדרך אלגנטית ובזמן קצר יחסית.

לאחר שאמונה מנוטרלת באמצעות שיטת לפקו, היא פשוט מתפוגגת. האדם חווה את השינוי בהרגשה כבר בסוף התהליך ואת ההשפעות הוא מתחיל מהר מאוד לראות בחיי היומיום שלו.

אחד היתרונות המופלאים של השיטה הוא שהשינוי אינו דורש מאמץ. לימדו אותנו שצריך לעבוד קשה כדי לשנות דברים, להשקיע מאמץ ואנרגיה, לשנן מנטרות והצהרות חיוביות ועוד ועוד.

בשיטת לפקו, לעומת זאת, השינוי הוא פועל יוצא של נטרול השפעתן של האמונות המגבילות. אין צורך ב- FAKE IT TILL YOU MAKE IT, אין צורך לאזור כוחות ולהתגבר על הפחד או להכריח את עצמכם לעשות דברים. ברגע שהאמונות המגבילות מנוטרלות, הדרך ליצירת השינוי הרצוי הופכת להיות הרבה יותר קלה.

אין פירוש הדבר שכל מה שאתם צריכים לעשות הוא לשבת רגל על רגל ולחכות. אם אתם רוצים משהו, תצטרכו לפעול כדי להשיגו. עם זאת, הפעולה תהיה קלה יותר – היא לא תהיה מלווה בפחדים, חששות, ספקות או חוסר אמון. (ואם עדיין יש קושי, כנראה שלא כל האמונות נוטרלו).

 

לקוחות מספרים על העבודה בשיטת לפקו:

"הרגשתי כאילו אני בונה את הביטחון העצמי שלי מהיסוד, לבֵנה אחר לבֵנה, מה שלא קרה מעולם". א.א., פרדס חנה

"הייתה לי הרגשה של חוסר ערך עצמי. בעקבות התהליך הרגשתי שינוי בתחום זה. מצאתי עבודה שאני אוהבת ואני מרגישה התפתחות בחיי המקצועיים והאישיים… זה כלי מדהים שהוא עמוק ויעיל בו-זמנית". י.מ., בנימינה

"הטיפול עבד לחלוטין והיה אפשר לראות שינוי בהתנהגות שלי כמעט מיידית בהתחלה… אני ממליץ בחום. באמת שקשה להאמין, אבל הטיפול יכול לשנות את החיים". ד.י., ירושלים

"הגעתי לטיפול בגלל חרדה חברתית וכי החיים האישיים שלי לא היו ברמה שרציתי. קרו הרבה שינויים. עכשיו אני הרבה יותר בטוח בעצמי בחברת נשים ועם אנשים בכלל. אני מרגיש יותר רגוע ואסוף. אני רגוע רוב הזמן והרבה פחות דברים מטרידים אותי". אנדריי רוגוז'ינרו, בוקרשט

 

הדגמה של התהליך

מפתח השיטה, מורטי לפקו, עובד עם ג'ו ויטלי ועוזר לו לנטרל אמונה:

 

מוזמנים להתנסות בנטרול אמונה בחינם באמצעות השיטה (באנגלית):

http://www.recreateyourlife.com/1?w=free-belief&p=annab

עברתי את ההכשרה המלאה של השיטה וכעת אני בתהליך להפוך למנחה מוסמכת של השיטה 🙂

מוזמנים לתאם פגישה: 054-4450655

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *