החיים כמכונת כביסה

השבוע היו לי בעיות עם מכונת הכביסה.

בפעם הראשונה היא לא סחטה – התוף לא הסתובב. הטכנאי הגיע ושחרר סיכת סבתא שהייתה תקועה בפילטר.

היא עבדה עוד יומיים כמו שצריך ואז שוב. הפעם אני (הגיבורה) ניסיתי להוציא את הפילטר בכוחות עצמי ולבדוק מה קורה. לא הצלחתי, הוא היה תקוע בפנים. שוב הגיע הטכנאי… ושלף משם זוג תחתונים שהחליטו להסתבך בפילטר ולתקוע לה את התוף.

אז אפשר להסתכל על האירועים האלה בכמה רבדים.

רובד אחד אומר שהיה לי שבוע לא מוצלח מבחינת הוצאות על תיקונים (…) אפשר היה להסתפק ברובד הזה בלבד ולהמשיך הלאה. אבל מי שמכיר אותי יודע שאני תמיד שואלת את עצמי אם יש פה משהו מעבר, משהו שעליי ללמוד. בכל זאת, מכונת כביסה, פעמיים באותו שבוע ובשתי הפעמים זה היה קשור לפילטר – מישהו שם מנסה לומר לי משהו, לא?

אז ברובד השני אני עוברת למוד של התבוננות פנימית ותוהה – אולי השבוע לא הצלחתי להוציא החוצה את רגשותיי בצורה מספיק טובה והם נתקעו? אולי הרגשתי מוצפת? אולי משהו בסינון – לא סיננתי מספיק או שיש כמה דברים שתקועים שם ולא מאפשרים לי להוציא את רגשותיי (המים) החוצה? בהחלט יכול להיות.

מה תקוע שם? שאלה טובה!

הרי בחיים זה קורה לנו כל הזמן: משהו נתקע לנו בגלגלים/בפילטר או איפשהו במערכת הפנימית שלנו – ומפריע לנו להתקדם. הבעיה היא, שבכוחות עצמנו קשה מאוד לדעת מה מפריע לנו ומה תוקע אותנו. וגם אם אנחנו יודעים, פעמים רבות אנחנו לא מצליחים לטפל בזה לבד (ע"ע אני הגיבורה).

אני קוראת לדברים האלה שנתקעים לנו בשם "אמונות שליליות". וכמו הסיכה והתחתונים, אולי היה להם שימוש חיובי בנקודת זמן אחרת ובמקום אחר, אבל ברגע הזה, במקום הנוכחי שבו אנחנו נמצאים, הם פשוט תוקעים ולא מאפשרים לנו להתקדם.

אז במקרה של מכונת הכביסה החמודה שלי, התקשרתי לטכנאי שהציל את המצב (תודה דויד!).

במקרה של אמונות שליליות, למרבה השמחה התמחיתי בנושא מכל הכיוונים 🙂 גם בתור מי שצברה רבות כאלה לאורך הדרך (…) ובשנה האחרונה גם בנטרולן. המון שנים חיפשתי דרכים שונות להיפטר מאמונות שליליות, אך לא ממש מצאתי משהו שעבד לאורך זמן, עד שנתקלתי בשיטת לפקו המופלאה לנטרול אמונות שליליות שהפכה להיות כלי משמעותי שלי בקליניקה.

אז ביחד עם הלקוחות שלי אנחנו מוציאים את סיכות הסבתא, התחתונים, הגרביים (לפני הרבה שנים נתקעה לי גרב במכונת הכביסה) או כל דבר אחר שנתקע שם. ואז החיים יכולים להמשיך לזרום 🙂

אז תודה למכונת הכביסה האהובה שלי על כך שהעירה את תשומת לבי, אני הולכת לטפל באמונות השליליות שלי ולשחרר אותן מהפילטר.

סחיטה נעימה!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *