גישות ודרכי טיפול

מפגשים אישיים וקבוצתיים

הן במפגשים האישיים והן במפגשים הקבוצתיים, אני משלבת את הגישה של תקשורת מקרבת, הנקראת גם תקשורת לא אלימה (Nonviolent Communication ובקיצור, NVC).

 

מהי תקשורת מקרבת?

תקשורת מקרבת היא גישה שפותחה ע”י פסיכולוג אמריקאי בשם מרשאל רוזנברג, שמטרתה ללמד אותנו לתקשר עם עצמנו ועם הסביבה בצורה טובה יותר. עם זאת, בעיניי השם תקשורת מקרבת מטעה. הוא אינו משקף את גודל ההזדמנות הטמונה בדרך זו, את גודל השינוי שיכול להתרחש כתוצאה מלמידה ויישום הגישה.

אני זוכרת את עצמי חושבת “תקשורת? לא כזה ביג דיל”… אז זהו, שמדובר במשהו שהוא הרבה מעבר לטכניקה. תקשורת מקרבת היא מודעות ואפילו מצב הוויה. היא מלמדת אותנו צורת חשיבה שונה, הסתכלות שונה על עצמנו ועל אחרים. היא מאפשרת יציאה מתוך סכימות ותבניות של בסדר/לא בסדר, נכון/לא נכון, צודק/לא צודק וכו’, והסתכלות רחבה וחומלת יותר. היא מאפשרת קבלה של עצמנו ושחרור מביקורת עצמית, היא מאפשרת קבלה של אחרים, תוך כדי שמירה על יכולתנו לבטא את עצמנו, את הרגשות שלנו והצרכים שלנו.

תקשורת מקרבת היא מהפכה של ממש! ואני מזמינה אתכם לגלות את נפלאותיה ולהיווכח בעצמכם.

 

מפגשים אישיים

במפגשים אישיים אני כולי שלכם. בהקשבה עדינה ומדויקת, אעזור לכם לגלות את המקור לדברים שאינם עובדים בחייכם. לאחר מכן, בעזרת כלים מתקשורת מקרבת ומדברים נוספים שלמדתי, אעזור לכם להתחבר, להרגיש ולהקשיב לעצמכם. מפגישה לפגישה תחושו שיש יותר מרחב נשימה, שקט, הבנה ויכולת להכיל. יותר חיבור למי שאתם. יותר אומץ לבטא את עצמכם ואת רצונותיכם.

המפגשים האישיים מתחלקים לשניים: מפגשים פרטניים ומפגשי גישור ברוח התקשורת המקרבת. על המפגשים הפרטניים הסברתי לעיל. מפגשי הגישור נועדו לסייע לשני צדדים שנמצאים בקונפליקט כלשהו, להגיע ליותר חיבור ביניהם, שמתוכו יגיע הפתרון לבעייתם. שני הצדדים יכולים להיות בני זוג, שותפים, הורה וילד/ה וכיו”ב.

 

סדנאות ומפגשים קבוצתיים

גם במפגשים הקבוצתיים אני כולי שלכם 🙂 בהתאם לנושא של כל מפגש או סדנה, אלמד אתכם את הכלים הרלוונטיים. אם זה כיצד לתקשר עם אחרים, לקבל את עצמכם, לשפר את הביטחון העצמי שלכם, לאהוב את עצמכם ועוד.

הקבוצות הן קבוצות קטנות ואינטימיות, והחיבורים הנוצרים בין האנשים בקבוצה מחזקים את ההשפעה והאפקט של התכנים הנלמדים בקבוצה.

Facebook Comments