למה סדנאות?

לפני כמה שבועות חברה טובה שאלה אותי: "מה מדליק אותך בלהעביר סדנאות? למה את רוצה לעשות את זה?"

התהלכתי עם השאלה הזו בתוכי. למה אני רוצה לעשות את זה? מה מושך אותי לשם?

הנה התשובות שהגעתי אליהן בינתיים:

כי אני אוהבת קבוצות עבודה! קבוצות שמתכנסות למטרה מסוימת – קורס, סדנה, למידה והתפתחות כלשהי – עושות לי את זה! מרגש ומשמח אותי להיות חלק מאוסף של אנשים שמתכנסים יחד כדי לפתח את עצמם, לצמוח, ולשנות משהו בחייהם.

כי יש לי מה לתת. לא פשוט לי לכתוב את זה. למרות שנים רבות של ניסיון ועבודה משמעותית עם אנשים, לפעמים אני עדיין תוהה אם באמת יש לי מה לתת… אני עדיין נופלת למקום של השוואות ואני לא חפה ממחשבות כגון "היא כל כך מדהימה וברור שירצו לבוא אליה" או "המסר שלו מעולה והוא הרבה יותר טוב ממני…".

המזל הוא, שיש גם הרבה רגעים אחרים שבהם אני פתאום רואה בבירור שיש לי מה לתת, שמה שאני מביאה איתי הוא באמת בעל ערך. וגם אם יש מסרים דומים, הם עדיין לא זהים. למשל, יש הרבה אנשים שאוהבים פירות (=המסר), אבל לא כל האנשים שאוהבים פירות אוהבים גם אפרסמונים (=אני). (סתם שתדעו, אני מתה על אפרסמונים 🙂 ). אז יש אנשים שיתחברו אליי ויש אנשים שלא יתחברו אליי וזה בסדר גמור.

כי זה חלק מהמסע שלי בחיים האלה. להתגבר על הפחד של "מה יגידו" ו"מה יחשבו" ו"מה יהיה אם…". אני במסע הזה במשך שנים רבות ועכשיו הגיע הזמן להתקדם לשלב הבא: לעמוד מול קהל ולעשות זאת.

כי יש לי צורך בנתינה משמעותית. החלום הוא ללמד את האמת שלי. זו לא אמת של השכל, אלא אמת של הלב, אמת של חמלה וקבלה עצמית, שמגיעה מעמקי הווייתי. למעשה, אני מביאה לאנשים שעמם אני עובדת את הלב שלי. כשאני בנתינה מהלב, אני מממשת את הייעוד שלי וזו הרגשה נפלאה – של סיפוק ומשמעות. אז אני רוצה להרגיש כך כמה שיותר.

אלה הסיבות שעלו לי עד כה 🙂

למה אתם עושים את מה שאתם עושים? אשמח לתגובות ושיתופים

B.

למידע נוסף על הקבוצה שלי לנשים בתהליכי גירושין לחצו כאן.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *